Yazın Müjdeleyicisi Bahar

                                           YAZIN MÜJDELEYİCİSİ BAHAR 

Yazın müjdeleyicisi bahar, içimizi ısıtacak güzelliklerle geliyor. Şöyle bir tatil yapayım keyfim yerine gelsin diyorsanız doğru adrestesiniz ...

Bahar tatili yapmak için gidecek yer arayanlardan mısınız? 

O zaman söyleyelim Antalya sizi bekliyor :)

Hem yazın müjdecisi olan mevsimdir ilkbahar hem de küçük bahar kaçamaklar yapmanın tam zamanı! Havaların ısındığı, doğanın kendini yaza hazırladığı bu aylarda insanın içi de kıpır kıpır olur. Bahar ayları keşfetmek ve doğayla buluşmak için harika bir zamandır da aynı zamanda. İster doğası ve sıcacık insanlarıyla Ege ve Akdeniz sahillerine inin isterseniz de hafta sonlarınızı değerlendirerek yakın yerlere kaçın ama ilk baharı mutlaka doğada karşılayın.

Baharda gidilecek yerlerden biri de kesinlikle Antalya'dır. Tatil için öneriler isteyenlere harika bir yer tavsiye edelim hemen, Antalya'nın kaş ilçesi. Denizin kokunu ciğerlerinizi rahatlatırken bırakın bahar güneşi de içinizi ısıtsın. Antalya'nın muhteşem atmosferinde, denize sıfır bir konaklama için adresiniz  Adalya Holiday Seyahat Acentası olsun. Gerek harika manzarası gerekse de konumu ve villaların konforuyla size benzersiz bir deneyim sunuyor hatta hayata doğanın kalbinde kısa bir mola vermek için en doğru adresZengin tarihiyle, doğal güzellikleriyle ve sıcakkanlı insanlarıyla Antalya'yı keşfetmenin tam zamanıdır ilkbahar ayları. Konaklamada ise hem denize sadece 200 metre uzaklıktaki hem de şehir merkezinde yer alan villalarımızda konaklayabilrsiniz.

Antalya'da Bahar 

Antalya'da ılıman iklimle, yüksek yayla ikliminin bütün ürünleri yetişir. Hurma ile kızılcık, portakalla elma, kavunla muz bir beşikte uyuyan ikiz çocuklar gibi bir manavda yan yana dururlar. Bugün Antalya'nın portakal çiçeklerinden konu açalım dedik. Fakat nereden nereye geldik. En iyisi mi siz, bu bahar günlerini iyi değerlendirin. Antalya'da yaya olarak gezin, tozun. Çocuklarınızla, sevdiklerinizle baharın tadını çıkarmaya bakın. Bizden söylemesi. Yoksa yakında, Antalya'nın yine o kavurucu sıcakları gelecek. O zaman gezinti için, bu günleri çok arayacaksınız. 

Antalya'da dünyanın en güzel ve en kokulu çiçekleri de yetişir. Burada 12 ay gül açar. Kış ortasında kırlar, anemon ve yaban laleleri ile nergislerle süslenir. Başka yerde binbir özenle yetiştirilen bazı çiçekler, Antalya'da dere kenarlarında, duvar kovuklarında biter. Bahçe duvarınızın dibine dikiverdiğiniz bir begonvil (Rodos Çiçeği) veya bir sarmaşık gülü bir iki yıl içinde evinizin bütün cephesini kaplar. 

Antalya'nın kıyılarında mevsim olarak bir yaz ve üç bahar vardır. Yazın sıcak olur. Normal ısı gölgede ortalama 32 derecedir. Poyraz rüzgârları estiği zaman termometrenin yükselip, 42 dereceye dayandığı olur. İşte o zaman, Antalya'ya başka illerden gelip yerleşmiş yeni Antalyalılar, "Sizin bu sıcağınız da hiç çekilmiyor!" diyerek isyan ederler. Fakat arabanıza binince, bir saate varmadan bin metre yükseklikteki yaylaya ulaşırsınız. Daha teriniz kurumadan yazlık elbisenizin inceliği içinde ürperdiğinizi hissedersiniz. Yaylada gürül gürül akan kaynaklardan içeceğiniz buz gibi sular, bir saat öncesine kadar sizi yakıp kavuran hararetinizi söndürmeye yeter. 


badem çiçekleri ile ilgili görsel sonucu