Saunalı Villada Tatil Keyfi

Sauna'nın Tarihi

Sauna yaklaşık 6 bin yıllık bir geçmişe dayanan bir rahatlama kültürüdür. Sauna kelimesi Fince'den dilimize eklenmiştir. Avrupa ticaret yollarının Asya'ya açılmasıyla sauna kültürü hem Anadolu'ya hemde Asya'ya yayılmıştır. Fin kültüründe çok yaygın olan sauna finlandiya'nın sahip olduğu doğal sıcak su kaynaklarından esinlenerek ortaya çıkmıştır. Genellikle halkın günün yorgunluğunu terleyerek ve hemen hemen her evde bulunan bir sağlığa yararlı bir rahatlama sistemidir.

Sauna günümüzde bir çok spor salonunda , hamamda, güzellik merkezinde ve evlerde kullanıma sunulan içindeki sıcak havanın etkisiyle yorgunluk atmak ve rahatlamak için hizmet veren bir sistemdir. İnsanlar burada terleyerek, bedenlerine zarar veren toksinlerden arınarak bedendeki ağırlığı azaltmak istiyor. Kuru sıcaklık ısı sistemine dayalı sauna, tahtadan yapılmış sıcak hava banyosu olarak kullanılır. Genellikle 4-6 kişilik bölümlerden oluşmaktadır. Bazı modern evlerin yapımında dahi sauna odası bulunmaktadır. 

SAUNANIN SAĞLIĞA FAYDALARI NELERDİR ?

Saunanın faydaları arasında başta gelen zayıflama yöntemidir. Saunada terleme vücudun gevşemesini rahatlamasını sağlar, terlemeyle birlikte hem deri üzerindeki toksinler temizlenir, hem içerisindeki zararlı kimyasallar terleme yoluyla dışarı atılır. Saunada terleme ayrıca cilt sağlığına çok faydalıdır. Fakat aşırıya kaçmamalıdır. Sauna kas sağlığına faydalıdır, kaslardaki yağ oranının dengelenmesini sauna terlemesi sağlayabilir. Ayrıca sauna stres atmayı sağlar. Kasların gevşemesini sağlayan sauna , haliyle sinir ve ruh sağlığına katkıda bulunur...

KİRALIK SAUNALI VİLLALAR

Kiralık sauna villalar son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. kiralık villalar ilk yapılmaya başladığı sıralarda sadece özel yüzme havuzlarına sahip iken teknolojinin gelişmesiyle tüm tatil villalarının jakuzi , ısıtma havuz, sauna odası, buhar odası inşa edilmeye başlamıştır. yaz aylarında sıcak tatil yerlerinde tatile gelen misafirlerimize özel inşa edilen saunalı villalar özellikle kaş kalkan bölgesinde oldukça popüler hale gelmiştir. Hem denize yakın hem özel havuzlu hemde saunalı villalarda tatil yapmak sanıldığı kadar pahalı olmayıp erken rezervasyon indirimi sayesinde çok daha ekonomik hale gelmektedir. Son yıllarda muhafazakar villaların popüler olmasından dolayı özellikle yerli misafirlerimiz hem muhafazakar hemde saunalı villaları tercih etmeye başlamıştır. 

KIŞ AYLARINDA TATİL 

Kış aylarında havanın soğuk olmasından dolayı saunalı villalar çok tercih edilmektedir. Adalya holiday bünyesindeki bulunan saunalı villalar genellikle ısıtmalı havuza sahiptir. Bu nedenle kış aylarında'da tatil yapmaya uygundur. Özellikle Akdeniz bölgesinin ılıman ikliminden dolayı 12 ay tatil yapmak mümkündür.bünyemizde bulunan bir çok saunalı villa hem balayı çiftlere hem geniş ailelere uygundur.

www.adalyaholiday.com villada tatilin adresi