KAŞ'IN İNCİSİ : AKÇAGERME PLAJI

   Kaş'ın güzel plajları arasında olan Akçagerme Plajı Kaş merkeze olan yakınlığı ile dikkat çekiyor. 2009 yılında Mavi Bayrak almış olan plajımız normalde Kaş'ın kayalık kıyıları aksine  nadir kumsallarımızdan biridir. Plajımız sığ denizi ile birlikte ailecek yapılabilecek en güzel tatilin uğrak noktasıdır.

Akçagerme Plajı Kaş'ın diğer plajları aksine farklı su rengi ile dikkatleri üstüne topluyor. Suyun rengi göz büyüleyici olup çevresindeki doğa manzarası ile de güzel bir ahenk içindedir. Plajımızın uzunluğu yaklaşık 200 m. plajımız sadece güneşlenmek veya yüzmek ile  sınırlı olmayıp sportif aktiviteleri ile de tatilcilerimizi bekliyor. voleybol,tenis,basket ve futbol olmak ile birlikte sahalarımız hemen plaja yakın olup diğer faaliyetlerimize de uygun konumdadır.  tatilcilerimizin burayı tercih etmesindeki büyük etmenlerden bir diğeri de plajımızın sığ olup suyun hemen derinleşmemiş olması ile çocuklara güvenli bir ortam sağlanıyor. çocuk ve gençler içinde aqua park ve havuz mevcut olup eğlencelerine eğlence katmaktadır. Kaş'ın diğer plajları içerisinde en ılık suya sahip olan plajımızda burasıdır.

Akçagerme Plajımız Kaş Turizm ve Meslek lisesi öğrencilerimiz tarafından da işletilmektedir.  Kaş valisi bu güzel plajımızı öğrencilerimize kendilerini geliştirmeleri ve yeteneklerini sergileyebilmeleri için tahsis etti. 

plajımızda şemsiye, şezlong ve loca kiralayabiliyorsunuz fiyatlar makul seviyede olmakla birlikte tatilcilerimize böyle bir zorunluluk koşmamaktadır. isterseniz havlunuzu serip güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz isterseniz de lüks ve konforlu olan localarımız da güneşten kaçarak tatilinize devam edebilirsiniz.  

plajımızda üstü kapalı olan büyük bir  cafe ve restoranımız vardır. Tatlı bir çay bahçesini anımsatan işletmemiz yine aynı şekilde öğrencilerimiz tarafından işletilmektedir. soğuk-sıcak servislerimiz mevcut olup elleri birbirinden lezzetli genç ve yetenekli öğrencilerimiz ile tatilcilerin yüzlerini güldürmeye devam ediyor. isterseniz restorandan yiyebilirsiniz isterseniz de yukarı tarafta mesire alanı olup size bir takım piknik malzemesi verilip kendin pişir kendin ye şeklinde de yapabilirsiniz. mesire alanlarımız ağaçlar ile gölgelendirilmiş olup sizlere oturmak içinde güzel çardaklar sunuyo . Gün batımı manzarası ve deniz manzarası ile sizlere büyüleyici bir tatil yaşatmaktadır.